Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Spevácky zbor


 

Trojkráľový koncert 2012

P1430704.jpgObecný úrad, farský úrad a Komorný zbor Gejzu Dusíka v Zavare usporiadali dňa 6. januára 2012 TROJKRÁĽOVÝ KONCERT v Chráme narodenia Panny Márie v Zavare.
 

O nás


Prvé verejné vystúpenia realizovali pani Františka Koleničová a pani Margita Oravcová . K nim sa neskôr priradili pani Marta Užovičová a pani Brigita Šottníková. Táto skupina sa v šestdesiatich rokoch prezentovala slovenskými ľudovými piesňami v Zavare a v okolí.
Postupne sa spevokol rozširoval a v roku 1973 vytvoril z neho pán učiteľ Jozef Behil folklórny spevácky zbor.
V roku 1996 utvoril z neho dirigent Ján Ivan komorný zbor. Zastrešoval nielen domáce slávnosti a podujatia, ale prezentoval Zavar i v trnavských chrámoch. Súbor po osemdesiatročnom dirigentovi pánovi Ivanovi prevzala mladá dirigentka slečna Hanka BORBÉLYOVÁ, ktorá ho pretransformovala na „VOKÁLNY ZBOR“.
Zbor sa rozrástol o nových členov. Dirigentka obohatila repertoár novými piesňami.
Zavarčania sa zúčastnili prehliadok a vystúpení v Križovanoch nad Dudváhom, V Šali, v Brestovanoch, v Dolných Lovčiciach. Mimoriadny úspech mal zbor pri príležitosti 750. výročia obce Zavar. Na akadémii k tomuto výročiu bolo speváckemu zboru dňa 17. septembra 2005 prepožičané pani Alžbetou Dusíkovou – manželkou zavarského rodáka, národného umelca Gejzu DUSÍKA právo nosiť meno „SPEVÁCKY ZBOR GEJZU DUSÍKA“. Dokument bol slávnostne odovzdaný starostovi obce pánovi Rudolfovi BAROŠOVI i každému členovi spevokolu v prítomnosti národného umelca Petra Dvorského.


Spevácky zbor Gejzu Dusíka ZAVAR pôsobí v tomto zložení:

Dirigentka: Hanka Borbélyová

Sólisti: Štefan Ohrablo

Klavír: Mgr.Jaroslav Konečný

Husle: Mgr. Mária Veselská

Soprán:Ing. Eleonóra Malovcová, Cecília Rakúsová, Vierka Ševčíková, Viktória Malovcová, Emília Federičová.

ALT:Alica Borbélyová,Helena Zvolenská, Anastázia Beránková

TENOR: Štefan Ohrablo, Mgr.Jaroslav Konečný, František Juriš, Ing.Jozef Machovič

BAS: Ing.Martin Vaško, Ján Sekera, Ján Zošák.

 


 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka