Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kruhový objazd

Ukončenie hlavných prác

Po ukončení hlavných prác spoločnosť Alpine s.r.o. uskutočnila na križovatke ešte drobné opravy. Na 9. 6. 2009 bolo po predložení dodatkov plánované preberacie konanie. K termínu uzávierky však spoločnosť Alpine s.r.o. dodatky nepredložila. Priebežne po etapách sa uskutočňovala kolaudácia, odstraňovanie závad a práce objednané dodatočne nad rámec pôvodného rozsahu prác.


 

Bilancovanie prác za rok 2008

       Po prípravných prácach sa v roku 2008 začalo s realizáciou okružnej križovatky a priľahlých ulíc. Je vidieť, že rozsah akcie je väčší ako sa očakávalo. Stavba začala s rôznymi problémami: s nedostatkami v projektoch, vynútenými neplánovanými zmenami, ale aj s malým počtom pracovníkov a tempom ich prác. Táto situácia je po stretnutí s dodávateľom na zasadnutí obecného zastupiteľstva už azda minulosťou. Chceme zdôrazniť, že so začiatkom prác nebolo možné z viacerých dôvodov čakať a bolo nutné ísť s realizáciou aj do zimných mesiacov. Práce však v tomto čase už mali byť v pokročilejšom štádiu a je škoda, že tempo prác naberá spád až koncom roka. Zmluvný termín dokončenia celej stavby je 5. február 2009. Je potrebné venovať zvýšenú pozornosť pri prechode v uvedenom úseku a predchádzať tak, možným zraneniam príp. dopravným nehodám.


 

Návrh riešenia hlavnej križovatky

     Alarmujúca dopravná situácia a zvýšená frekvencia dopravných nehôd v obci nutne vyžaduje realizáciu nového riešenia hlavnej križovatky v obci. Tým by malo byť vybudovanie kruhového objazdu. Na základe vyjadrení starostu obce Rudolfa Baroša bude stred križovatky financovať VÚC a ostatné časti obec Zavar.
     Predpokladaný termín výstavby je jar v roku 2007. Ešte pred samotnou výstavbou je potrebné zbúrať požiarnu zbrojnicu, poštu a posunúť múr DSS v Zavare. Súčasťou projektu je rozšírenie priestorov pošty, vybudovanie cukrárne a sociálneho zariadenia ako i inštalovanie informačného systému tabúľ a mapy regiónu pre zlepšenie orientácie v obci.


Architektonický návrh ktižovatky


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

„FIT KIDS“

Cvičenie FIT KIDS skončilo z dôvodu letných prázdnin,v prípade záujmu detí o cvičenie, sa bude pokračovať v mesiaci september 2019.Informácia o presnom termíne pokračovania cvičenia detí bude včas oznámená.


Každá streda „Cvičenie je zábava“ pre deti od 5 rokov-11 rokov v čase
od 16:30 hod-17:30 hod v telocvični obce Zavar.

! Pre Zavarské deti zadarmo !

„Je to zábavné „

„Buduje to zručnosti“

„Je to akčné“

„Rozžiari to detské úsmevy“

Predmetom je zlepšenie kondičných a koordinačných schopností pomocou pohybových hier,ktoré sú priamo začlenené v tréningových jednotkách tanca,džuda,gymnastiky,atletiky,tenisu a futbalu.

ÚvodÚvodná stránka