https://www.zavar.sk/wp-content/uploads/2021/04/dobro-06.jpg

“Dobro”

Obecný informačný televízny kanál

Pridajte si udalosť

sobota, 10 apríla , 2021
20:00 - 22:00
Obecný informačný televízny kanál Obec Zavar
To calendar + iCal export
Obec Zavar, sobota, 10 apríla , 2021
20:00 - 22:00

Bola raz jedna krajina a v nej žila jedna obyčajná rodina. Mama, jej dcéra a milovaný syn. Volal sa Dobroslav. Hlavný hrdina nášho príbehu. Bol to trpák a obyčajná nula. Človek z mäsa a kostí. Nikdy v ničom nevynikal. Nikdy sa o nič nesnažil. Taký, akých je na svete väčšina. Dobroslav sa však snažil ľuďom otvárať srdcia. Šíriť dobro a pravdu. Prostredníctvom skutočných hodnôt a umenia. A za to ho ľudia urážali, opľúvali, bili a lynčovali.

Dobroslav mal dravo ambicióznu sestru a ona všežerúceho mĺkveho manžela. Dobroslav miloval svoju matku, ktorá ho svojou starostlivosťou a láskou priam udlávila. Dobroslav mal najlepšieho kamaráta, ktorý priťahoval všetko zlo, podvodníkov a neprávosť sveta. Dobroslav priťahoval všetky divné ženy sveta, ktoré nie a nie nájsť skutočnú lásku a naplnenie života. Až raz! Dobroslav sa nečakane stal tvárou Slovenska pred zjednotenou Európou! Stal sa reprezentantom všetkých nás! Más núl!

A bolo!    Koniec!    Na dobro!

Dobro je plachá labuť. Chúďa. Príliš biele, až priesvitné, nepríťažlivé… Dobro sa však musí šíriť všade. A pre všetkých. Ide to vôbec? Ale všetko, čo sa dnes šíri – smrdí. Ostal tu už len ten smrad. Smrad z labute… 

Pôvodná hra DOBRO slovenského kultového dramatika a prozaika, herca a režiséra, zakladateľa legendárneho alternatívneho divadla STOKA  – Laca Keratu – je vtipná, provokatívna, politicky nekorektná, obrazne rozviata, poeticky strelená aj drsne konkrétna. Autentická v zachytení životného pocitu súčasného obyvateľa Slovenska aj Európy. Je výsostne slovenská a pritom európska. Je bizarne surrealistická, katarzne očistná aj štipľavo pod kožu zadierajúca. Je zábavná aj smutná. Je o nás! O tom, čo dnes žijeme… ako žijeme… a že inak ani nevieme žiť. A prečo už tak žiť nechceme! Lebo bez dobra sa v tejto krajine ani dnes žiť nedá! Či si to ty, alebo TY!

Obsadenie:

Dobroslav

Matka

Najlepší priateľ, herec 1, komisár 1

Sestra, herec 2, komisár 2

Manžel, herec 3, apač, číňan, anjel, komisár 3

Majiteľ kaviarne, herec 5, labuť, predseda výberovej komisie, komisár 5

Priateľka Z, herec 6, komisár 6, asistentka

Organizátor:Obec Zavar
Miesto:Obecný informačný televízny kanál
Konanie akcie:sobota, 10 apríla , 2021
20:00 - 22:00